^W górę
 • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

rekrutacja 2017/2018

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Odwiedziło nas

1268766
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
7390
436
17094
4741
25960
18592
1268766

20.11%
16.11%
3.58%
0.66%
0.39%
59.15%

Your IP:18.206.194.83

Gościmy online

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

Kampania edukacyjna „ Świadomy swoich praw”


W dniach 2-23 marca br. grupa 12 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w realizacji projektu – Kampania Edukacyjna „ Świadomy Swoich Praw”.

Organizatorem Kampanii jak co roku byli: Funda­cja Generator Inspiracji oraz Pod­karpackie Centrum Edukacji Praw­nej. Projekt jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z miejscowości liczących do 20 tys. mieszkańców. Celem Kampanii Edukacyj­nej „Świadomy Swoich Praw” jest zwiększenie świadomości praw­nej uczniów szkół średnich, poprzez aktywny udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariu­szy Programu „Projektor – wolonta­riat studencki”, a przede wszystkim pogłębienie wiedzy na temat procesu karnego w sądzie powszechnym. Zadaniem projektu jest również zapoznanie uczniów z przebiegiem rozprawy sądowej, poprzez samodzielne przygotowanie symulacji takiej rozprawy. Kampania ma również na celu przybliżenie wszystkim uczestnikom ak­cji idei wolontariatu jako idei współ­pracy interpersonalnej w każdej dziedzinie życia, czego dowodem są zajęcia prowadzone przez wo­lontariuszy Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”.

            W tegorocznej edycji Kampanii Liceum Ogólnokształcące w Tyczynie reprezentowali uczniowie klas: 2a i 2b, którzy wcielili się w następujące role:

Dżesika Potręt- sędzia sądu rejonowego,

Katarzyna Kocur-  świadek,

Adrian Michałek – oskarżony

Dominik Polewka- świadek

Mateusz Siek- policjant, poszkodowany

Magdalena Inglot- obrońca

Katarzyna Hubka- protokolant

Oskar Litwin- prokurator

Wiktoria Kolasa- biegły sądowy

Magdalena Drygaś- pracownik sądu

Adrian Grądziel- świadek

Martyna Ryś- policjantka, poszkodowana

Opiekę nad uczniami sprawowali studenci Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego, Tomasz Stępień, Andżelika Noga , Anna Dzwonkowicz, Iwona Kurzydło i Anna Sereda.

Nasi uczniowie przygotowywali rozprawę, która odnosiła się do czynu z art. 223 KK, tj. czynna napaść na funkcjonariusza policji oraz czyn z art. 178a KK, tj. jazda pod wpływem alkoholu.

Pomimo wysokiego poziomu uczniowie naszego Liceum nie zakwalifikowali się do finału.

 

Krzysztof Hajduk

Image15.jpg

banner ZS

PLAKAT 001

filmy o szkole

Do wakacji pozostało 276 dni
wrzesień 2019
ponwtośroczwpiąsobnie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

 

policja podkar

logo-sluzba s

 

  policja w sluzbie

 ipn

Logo WSPIA s

 

    

 

 

 

 

  

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.