^W górę
 • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

rekrutacja 2017/2018

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Odwiedziło nas

1187118
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
283
522
3921
3921
13701
17737
1187118

21.47%
14.65%
3.67%
0.69%
0.40%
59.12%

Your IP:18.212.83.37

Gościmy online

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

Wyjazd uczniów naszej szkoły do Parlamentu Europejskiego w Brukseli


Na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Stanisława Ożoga w dniach od 17 do 21 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy 2B Liceum Ogólnokształcacego w Tyczynie: Katarzyna Hubka, Dżesika Potręt, Adrian Michałek i Dominik Polewka, pod opieką nauczyciela języka angielskiego Eweliny Pleśniak, odbyło wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Wyjazd ten był nagrodą dla uczniów za ich wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce i zaangażowanie w życie szkoły. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Brukseli i Gandawy pod opieką przewodnika, a także wizytę w Parlamencie Europejskim.

Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzeć z bliska Atomium –monumentalny model kryształu żelaza powiększony 165 miliardów razy, zlokalizowany w dzielnicy Laeken, na przedmieściachBrukseli. Następnie uczniowie zwiedzili historyczne miasto Gandawę wraz z jej pięknymi zabytkami, w tym Katedrą św. Bawona. Ponadto wzięli udział we Mszy Świętej niedzielnej odprawionej w języku polskim w Gandawie.

Drugiego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili Pałac Sprawiedliwości – najważniejszy i najbardziej rozpoznawalny budynek wymiaru sprawiedliwości w Belgii. Następnie wszyscy zwiedzili Kościół Najświętszej Marii Panny oraz Katedrę Świętego Michała w Brukseli. Spacerując po ulicach Brukseli zwiedzający mogli przekonać się jak pięknym jest miastem, łączącym w sobie historię i nowoczesność. Głównym punktem programu była wizyta w Parlamencie Europejskim. Uczestnicy wycieczki zwiedzili gmach, a także zostali zapoznani m.in. z tworzeniem prawa międzynarodowego, procesów jego wdrażania   i funkcjonowania. Pan Europoseł Stanisław Ożóg zwracając się do młodzieży reprezentującej szkoły średnie Powiatu Rzeszowskiego zwrócił uwagę, aby zawsze starali się stawiać sobie najwyższe cele. Zaznaczył, że nawet jeśli tak jak on, pochodzą z małych miejscowości - nie przekreśla to ich szans na odniesienie sukcesu. Europoseł Janusz Wojciechowski, który również przybył na spotkanie, zachęcał młodych ludzi do pracy nad pewnością siebie i samoświadomością w kwestii możliwości i praw Polaków w europejskiej wspólnocie. W swoim wystąpieniu poseł Wojciechowski opisał swoją pracę szczególnie w sektorze rolnictwa. Wspomniał o związanych z tym projektach unijnych i kluczowej roli jaką odgrywają tu polskie samorządy. Uczestnicy wycieczki zobaczyli także salę plenarną, w której  odbywają się obrady Parlamentu.

Wizyta uczniów naszej szkoły  w swoim głównym założeniu miała na celu zaznajomienie ich z zasadami działalności tej i innych instytucji Unii Europejskiej. Zwiedzanie stolicy Belgii, Gandawy i zapoznanie z państwem, na terenie którego usytuowane zostały unijne instytucje było bardzo miłym i dostarczającym wielu wrażeń uzupełnieniem wyjazdu.

Dziękujemy bardzo Panu Stanisławowi Ożogowi Posłowi do Parlamentu Europejskiego za zaproszenie i poświęcony młodzieży czas, a pracownikom jego biura poselskiego za organizację i opiekę podczas wyjazdu.

Ewelina Pleśniak

Image27.jpg

banner ZS

PLAKAT 001

filmy o szkole

Do wakacji pozostało 25 dni
maj 2019
ponwtośroczwpiąsobnie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

 

policja podkar

 

  policja w sluzbie

 ipn

wspia

 

    

 

 

 

 

  

  

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.