^W górę
 • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

rekrutacja 2017/2018

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Odwiedziło nas

1299866
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
271
3309
4563
6541
25590
31470
1299866

19.72%
17.30%
3.52%
0.66%
0.42%
58.38%

Your IP:34.204.171.108

Gościmy online

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

Święta w szkole

Jak co roku zaczęliśmy przygotowania do świąt dużo wcześniej.
Już 1 grudnia swoją działalność rozpoczął szkolny Mikołaj dokonując selekcji uczniów na tych bardzo grzecznych, grzecznych i grzecznych inaczej. I oczywiście były prezenty, których najwięcej zdobyli Ci, którzy zastosowali znaną biblijną zasadę „szukajcie, a znajdziecie” (inni próbowali według metody „proście, a będzie wam dane”).

Ponieważ 6 grudnia w tym roku wypadał w niedzielę, to Mikołaj zmienił się w e-Mikołaja i szalał w dzienniku elektronicznym. Ciemna strona jego dobrodusznej natury ujawniła się już 3 minuty po północy – naiwny, liczył, że wszyscy śpią i nikt nie zgłosi się po prezent o tej porze. I co? I okazało się, że jako pierwsi listy do Mikołaja wysłali raczej Ci najmniej grzeczni, imprezujący w nocy z soboty na niedzielę. I aż się prosi znowu biblijnym językiem powiedzieć: „Czuwajcie, bo znacie dzień, ale nie godzinę”. Po
24 godzinach e-Mikołaj zasypany lawiną e-maili skapitulował. Rozdał resztę prezentów
i zapowiedział powrót pod choinkę.

Ale uczniowie się świątecznie rozkręcili, co widać było w klasowych imprezach mikołajkowych w szkole i poza szkołą. Pomysłów na to, jak rozpocząć świętowanie na długo przed świętami było mnóstwo.

Ostatni tydzień przed świętami był bardzo kolorowy - świąteczne dekoracje, choinka
i bałwan (z braku śniegu wykonany z plastikowych kubków, za to w wersji XXXL) i bardzo głośny – świąteczna muzyka na przerwach.

17 grudnia odbył się konkurs na Drużynę Świętego Mikołaja. Każda klasa wystawiła reprezentację w postaci renifera, śnieżynki, elfa i oczywiście Mikołaja oraz mnóstwa innych stworów, często trudnych do zidentyfikowania, ale twierdzących, że są świąteczne. Był Mikołaj na saniach zrobionych z wózka z hipermarketu (profilaktycznie nie napiszę z jakiego), był Mikołaj
w samochodzie z reklamy pewnego napoju (też nie napiszę jakiego), był Elf w wersji break dance, był renifer w futerku z norek (mam nadzieję, że sztucznych), wytatuowana Śnieżynka. Były Anielice (chyba tak brzmi żeńska wersja anioła) z saksofonami, żywa Choinka, coś z zieloną twarzą oraz całe stado Mikołajów: Mikołaj XXXL, Mikołaj w wersji hard z pasem nabijanym ćwiekami, Mikołaj prosto z plaży, Mikołaj senny koszmar niegrzecznych dzieci (jak jesteście silni psychicznie to sobie zobaczcie na zdjęciach).

Nasze przygotowania do świąt miały także czysto praktyczny wymiar – klasy musiały zdać egzamin z przygotowania do przygotowania świąt. Czyli wykonywania świątecznych dekoracji (różnymi dziwnymi technikami z jeszcze dziwniejszych przedmiotów) i radzenia sobie w kuchni z wigilijnymi daniami (jak dobrze, że jest catering). Drużyny klasowe rozwiązywały również test wiedzy o świątecznych zwyczajach i tradycjach – wypadł perfekcyjnie (w przeciwieństwie do pierogów).

Kolejny konkurs świąteczny dla klas polegał na zaśpiewaniu świątecznej piosenki / kolędy / pastorałki. I jak zwykle szaleństwo ogarnęło wykonawców. Śpiewali wszyscy, bez względu na posiadane talenty wokalne, ale za to z zaangażowaniem godnym festiwalu Eurowizji. Każdy występ był uzupełniony odpowiednią świąteczną scenografią i niekoniecznie odpowiednią świąteczną choreografią. Były: piosenka do własnego tekstu i cudzej muzyki – 3b, chór (raczej nie anielski) z wokalistą – 3a, świąteczny blues z saksofonami i gitarą – 2b. Śpiewano głośno, radośnie i a capella – 1b, po angielsku – 2a oraz w kilku językach, za to bardzo romantycznie i nastrojowo
z sypiącymi się z nieba płatkami śniegu – 1a.

A potem były kolędy, opłatek i życzenia. I ogromny kosz cukierków pod choinkę od Pani Dyrektor.

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

Image29.jpg

banner ZS

PLAKAT 001

filmy o szkole

Do wakacji pozostało 244 dni
październik 2019
ponwtośroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

 

policja podkar

logo-sluzba s

 

  policja w sluzbie

 ipn

Logo WSPIA s

 

    

 

 

 

 

  

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.