^W górę
  • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
    Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
  • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
    *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
  • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
    Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
  • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
    *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
  • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
    Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

top 2

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Odwiedziło nas

3884672
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
468
1257
4773
13330
21937
25005
3884672

7.65%
16.20%
3.35%
0.38%
0.49%
71.92%

Your IP:18.116.90.141

Gościmy online

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

Zajęcia z edukacji ogólnopolicyjnej w Liceum Ogólnokształcącym w Tyczynie w roku szkolnym 2015/2016


Uczniowie klas policyjnych Liceum Ogólnokształcącego w Tyczynie, jak co roku, uczestniczyli w dodatkowych zajęciach uzupełniających cotygodniowe lekcje z edukacji ogólnopolicyjnej 11 stycznia uczniowie brali udział w seminarium naukowym „Współczesne trendy przestępczości zorganizowanej”, które odbyło się w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Nike

Tematyka wykładów obejmowała m.in. zagadnienia dotyczące przestępczości w Polsce, przestępczości zorganizowanej w województwie podkarpackim, przestępczości samochodowej, przestępczości zorganizowanej w cyberprzestrzeni, przestępczości narkotykowej oraz środków zwalczania przestępczości.

29 stycznia uczniowie klas trzecich wzięli udział w zajęciach w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Program spotkania obejmował m.in. zagadnienia z zakresu przestępczości komputerowej, zagrożeń związanych z substancjami psychoaktywnymi oraz prawa o ruchu drogowym.Zajęcia prowadzili funkcjonariusze Wydziału do walki z cyberprzestępczością, Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie. Uczniowie zainteresowani pracą w Policji mieli również okazję zapoznać się z zasadami i procedurami naboru do Policji oraz porozmawiać z funkcjonariuszami Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia. 

3 lutego w LO w Tyczynie odbyły się zajęcia prowadzone przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zadaniami i specyfiką pracy CBŚ. Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia związane z przestępczością narkotykową oraz przestępczością zorganizowaną na Podkarpaciu, a także współpracą polskiej Policji ze służbami innych krajów.  

16 marca klasy pierwsze uczestniczyły w specjalnych zajęciach zorganizowanych w Szkole Policji w Katowicach. Tematyka zajęć obejmowała m.in.: interwencje policyjne, teoretyczne i praktyczne zagadnienia z zakresu kryminalistyki, pomocy przedmedycznej oraz zapoznanie z uzbrojeniem Policji i zasadami szkolenia strzeleckiego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak przebiega kurs podstawowy dla policjantów i jakie wymagania są im stawiane. O funkcjonowaniu Szkoły Policji opowiadali wykładowcy, a o swoich wrażeniach z odbywanego tam kursu nasi byli uczniowie, którzy w Katowicach przygotowują się do pracy w Policji.  

10 marca w kampusie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie uczniowie naszej szkoły brali udział w III Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego,gdzie prezentowały się poszczególne formacje mundurowe (m.in. Policja, Straż Graniczna, Służba Celna, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, Żandarmeria Wojskowa, Straż Pożarna, Inspekcja Transportu Drogowego), a młodzież mogła porozmawiać o pracy funkcjonariuszy oraz obejrzeć sprzęt, który wykorzystują w codziennych zadaniach. Zainteresowani uczniowie klas trzecich przez cały rok brali udział w zajęciach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa organizowanych przez uczelnię, w czasie których mieli okazję uczestniczyć w wykładach i warsztatach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin związanych z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości w Polsce (policjanci, prokuratorzy, sędziowie). Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego było też okazją do uroczystego zakończenia Akademii. Prawie 700 uczniów, w tym uczniowie naszej szkoły, otrzymało dyplomy ukończenia oraz specjalne wyróżnienia dla najaktywniejszych słuchaczy, w gronie których znalazł się uczeń klasy 3B Dominik Polewka. Poza tym  w ramach Kampanii Edukacyjnej „Świadomy Swoich Praw” uczniowie klas drugich przygotowali symulację rozprawy sądowej pod opieką studentów prawa.

W ramach współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach i warsztatach zorganizowanych w katedrze Bezpieczeństwa Wewnętrznego z zakresu kryminalistyki i kryminologii. Także w szkole kilkakrotnie gościli wykładowcy WSIiZ-u prowadząc zajęcia z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego, konfliktów międzynarodowych i terroryzmu. 25 kwietnia uczniowie uczestniczyli również w Podkarpackiej Uniwersjadzie Bezpieczeństwa.

Wszystkie klasy uczestniczyły w zajęciach w Sądzie Rejonowym biorąc udział w rozprawach i zapoznając się z zasadami postępowania sądowego, a uczniowie mogli zweryfikować swoje wiadomości teoretyczne z prawa karnego i procesowego. Zainteresowani uczniowie mogli wziąć udział w szkoleniu strzeleckim z broni pneumatycznej oraz broni kulowej długiej i krótkiej. W szkole kilkakrotnie gościli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, którzy przeprowadzali warsztaty z zakresu przestępczości nieletnich.

2 czerwca uczniowie klas pierwszych udali się do Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu, gdzie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy policjantów z tej jednostki, obejrzeć sprzęt z którego korzystają podczas wykonywania zadań oraz wczuć się w rolę zakładając pełne wyposażenie. Uczniowie spotkali się również z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego, którzy opowiadali o swojej pracy. Funkcjonariusze przygotowali pokaz broni palnej oraz samochodów znajdujących się na wyposażeniu rzeszowskiej Policji. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć tresurę psa policyjnego oraz strzelnicę, z której korzystają policjanci. Później przedstawiciel Sekcji Doboru Kadr i Szkolenia KWP omawiał zasady przyjęć do Policji. Uczniowie zostali szczegółowo zapoznani z kolejnymi etapami, które musi przejść każdy kandydat do pracy w tym sektorze, dowiedzieli się, jak wyglądają poszczególne testy, jak zdobyć dodatkowe punkty oraz jak uniknąć dyskwalifikacji. Następnie uczniowie udali się do Policyjnej Izby Dziecka w Rzeszowie, gdzie uczestniczyli w ciekawych i pouczających zajęciach prowadzonych przez doświadczonych pracowników tej placówki. Dowiedzieli się m.in. za co można trafić do tej instytucji oraz jak wygląda tam pobyt nieletnich.

Zwieńczeniem zajęć z edukacji ogólnopolicyjnej jest otrzymanie przez absolwentów zaświadczeń podpisanych przez Komendanta KWP w Rzeszowie oraz wręczenie Pucharu Komendanta dla najlepszych sportowców, którymi w tym roku zostali Izabela Skrzypiec oraz Bartłomiej Marszał z klasy 3B.

Image3.jpg

Zdalna Szkoła

plakta dof zdalna szkola small

Program "Poznaj Polskę"

poznaj p mini

filmy o szkole

Do wakacji pozostało
kwiecień 2024
ponwtośroczwpiąsobnie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

 

policja podkar

logo-sluzba s

 

  policja w sluzbie

 ipn

Logo WSPIA s

 

    

 

 

 

 

  

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.