^W górę
 • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

top 2

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Odwiedziło nas

1644101
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
391
990
10012
10012
4112
44410
1644101

16.25%
18.85%
3.25%
0.57%
0.78%
60.30%

Your IP:18.206.238.176

Gościmy online

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

Wyjazd do Wyższej Szkoły Policji w Katowicach

Klasy pierwsze co roku wyjeżdżają na zajęcia przygotowane dla nich przez Szkołę Policji w Katowicach. Jesteśmy jedną z niewielu szkół w Polsce, której uczniowie mają możliwość zobaczyć, jak szkolą się policjanci na kursie podstawowym zanim rozpoczną pracę w Policji. W czasie wizyty uczestnicy wyjazdu mogą przyglądać się zajęciom teoretycznym i praktycznym uczestników kursu oraz realizować przygotowany dla nas program. Obejmuje on zajęcia z kryminalistyki, uzbrojenia Policji, pomocy przedmedycznej, ruchu drogowego i interwencji policyjnych. Uczniowie zapoznają się z obiektami Szkoły Policji, specjalistycznymi pracowniami oraz jednym z nielicznych w całej Europie „miasteczek policyjnych”.

Szkołę Policji w Katowicach odwiedzamy również z okazji organizowanych tam specjalnych spotkań gromadzących różne formacje mundurowe. Podczas ostatniego z tych wyjazdów uczniowie mieli możliwość obejrzeć pokaz musztry paradnej połączony z występem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej w Katowicach oraz wysłuchać koncertu rockowej grupy policyjnej „The Cops”. Uczestnicy wyjazdu obserwowali pokazy sprawności policyjnej i sportów walki oraz pokaz wyszkolenia i tresury psów policyjnych. Zapoznali się również z działaniami innych służb mundurowych, m.in. wojska i straży granicznej. Szczególne wrażenie zrobił na uczestnikach wycieczki pokaz w wykonaniu 6 batalionu powietrzno-desantowego z Gliwic. Żołnierze, którzy na co dzień uczestniczą w najtrudniejszych misjach polskiej armii zademonstrowali swoje umiejętności. Przygotowanie do działania w trudnych sytuacjach pokazali również policjanci z grup szybkiego reagowania. Dodatkową atrakcją była wystawa sprzętu policyjnego i wojskowego, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej i daktyloskopii oraz pokazy strzelców i Zespołu Konnego Sekcji Prewencji KMP w Chorzowie.

Podczas zajęć w Szkole Policji nasi uczniowie często spotykają swoje starsze koleżanki i kolegów, którzy ukończyli nasze liceum i zostali przyjęci do pracy w Policji, a w Katowicach odbywają kurs podstawowy. Wyjazdy do Szkoły Policji w Katowicach uzupełniamy często o zwiedzanie miast południowej Polski (Kraków, Wrocław) lub inne zajęcia o charakterze dydaktycznym – pokazy w Planetarium Śląskim w Chorzowie, gry terenowe i miejskie.

Image11.jpg

filmy o szkole

Do wakacji pozostało
lipiec 2020
ponwtośroczwpiąsobnie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

 

policja podkar

logo-sluzba s

 

  policja w sluzbie

 ipn

Logo WSPIA s

 

    

 

 

 

 

  

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.