^W górę
 • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

rekrutacja 2017/2018

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Odwiedziło nas

1234369
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
295
464
1389
3979
10155
17533
1234369

20.66%
15.28%
3.63%
0.67%
0.40%
59.36%

Your IP:18.206.13.39

Gościmy online

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

Dnia 15.11.2017r. klasy maturalne wybrały się do kina Zorza w Rzeszowie

    Pierwszym z obejrzanych filmów był „ Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli, który w całości, klatka po klatce został namalowany przez około 100 polskich artystów ze współpracy z pracownikami angielskiego uniwersytetu. Wykorzystano obrazy malarza z drobną korektą na potrzeby projektu. Głównym tematem obrazu filmowego było życie, twórczość i przyczyny śmierci artysty. Do animacji wykorzystano aż 94 obrazy van Gogh, m. in. „Wazon z piętnastoma słonecznikami", „Kruki nad łanem zboża" i „Gwiaździsta noc". Bohaterami filmu były postacie autentyczne, np. Adeline Ravoux, Margerit Gachet. Film wzbudza w widzu podziw dla twórców za ogromną pracę włożoną w tworzenie produkcji, a także zachwyt.

    Drugi film to „Bracia Lumière ", który pokazuje, jak stworzenie kinematografu zmienia ludzkie życie. Pierwsze filmy dokumentalne ukazują życie miasta lub rodziny w codziennym dniu. Filmy te zazwyczaj trwały 50 sekund, ale w tak krótkim czasie udało się przekazać główny temat filmu oraz emocje. „Wyjście z fabryki" to pierwszy zarejestrowany film świata, który oddaje istotę kina. W twórczości braci widać wiele motywów, chcieli pokazać „świat światu" i udało im się to. Z twórczości Lumière czerpią współcześni reżyserzy, np. podczas kręcenia filmu „Titanic" użyto sceny z wypłynięciem statku. Reżyserem filmu - dokumentu był nagradzany Oskarem – Martin Scorsese. Walory obrazu podnosi świetnie skomponowana muzyka oraz komentarze, często zabawne, co powoduje dodatkowo przyjemny odbiór przez oglądających.


Karolina z klasy IIIa

Image32.jpg

banner ZS

PLAKAT 001

filmy o szkole

Do wakacji pozostało 60 dni
sierpień 2019
ponwtośroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

 

policja podkar

 

  policja w sluzbie

 ipn

wspia

 

    

 

 

 

 

  

  

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.