^W górę
 • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

rekrutacja 2017/2018

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Odwiedziło nas

1266496
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
5120
436
14824
4741
23690
18592
1266496

20.14%
15.98%
3.58%
0.67%
0.39%
59.24%

Your IP:3.227.233.55

Gościmy online

Odwiedza nas 259 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

Warsztaty historyczne w Instytucie Pamięci Narodowej w Rzeszowie

     27 lutego dwudziestu uczniów klas pierwszych i drugich wzięło udział w warsztatach historycznych „Policja Państwowa II Rzeczpospolitej" zorganizowanych przez rzeszowski oddział IPN oraz Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Tematyka zajęć nawiązywała do obchodzonej w tym roku 100 rocznicy utworzenia Policji Państwowej, a ich uczestnicy mogli zapoznać się z okolicznościami powstania Policji oraz jej strukturą organizacyjną i zadaniami w międzywojennej Polsce. Wykłady na ten temat przedstawili naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie, mł. insp. dr Mariusz Skiba oraz podkom. dr Marcin Dziubak. Uczniowie, dzięki przedstawionym prezentacjom, obejrzeli wiele źródeł historycznych nawiązujących do tamtych wydarzeń, mogli także zobaczyć mundur i uzbrojenie policjanta z czasów II Rzeczypospolitej.

      Warsztatom historycznym towarzyszył wernisaż fotografii przedstawiającej Policję Państwową II Rzeczpospolitej. Autorem zdjęć jest kom. Wojciech Kulig z KWP w Rzeszowie, który opowiedział uczniom o realizacji tego projektu, wykorzystanych rekwizytach z epoki oraz miejscach, które posłużyły jako tło wydarzeń sprzed 100 lat. Wśród nich znalazł się Pałac Wodzickich w Tyczynie – siedziba naszej szkoły. Część zdjęć znalazła się w jubileuszowym kalendarzu Podkarpackiej Policji na 2019 rok.
     Pracownicy IPN w Rzeszowie – Katarzyna Kyc oraz dr Jacek Magdoń opowiedzieli uczniom, w jaki sposób sami mogą rozwijać warsztat pracy historyka i przedstawiać wydarzenia sprzed lat w formie żywych lekcji historii. Te wiadomości będą szczególnie przydatne uczestnikom III edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjanci w służbie historii" – naszą szkołę w tym roku również reprezentują dwa zespoły.

Małgorzata Sochacka

DSC02982.jpg

banner ZS

PLAKAT 001

filmy o szkole

Do wakacji pozostało 276 dni
wrzesień 2019
ponwtośroczwpiąsobnie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

 

policja podkar

logo-sluzba s

 

  policja w sluzbie

 ipn

Logo WSPIA s

 

    

 

 

 

 

  

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.