^W górę
 • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

rekrutacja 2017/2018

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Odwiedziło nas

1268769
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
7393
436
17097
4741
25963
18592
1268769

20.11%
16.11%
3.58%
0.66%
0.39%
59.15%

Your IP:18.206.194.83

Gościmy online

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

Uczniowie LO w Tyczynie laureatami I edycji

JESTEŚMY LAUREATAMI OGOLNOPOLSKIEGO KONKURSU
Policjanci w służbie historii !!!

           

            Zespół konkursowy LO w Tyczynie w składzie: Natalia Szewczyk, Mikołaj Hajduk i Arkadiusz Szlęzak znalazł się wśród 11 drużyn z całej Polski najwyżej ocenionych przez komisję konkursową.

            Organizatorem konkursu skierowanego do 300 szkół w Polsce był Instytut Pamięci Narodowej i Komenda Główna Policji. Do udziału w konkursie zdecydowało się przystąpić ponad prawie 100 szkół, a ostateczna rywalizacja rozegrała się pomiędzy 42 zespołami konkursowymi. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie najlepszych. Efektem ich pracy są filmy, materiały multimedialne oraz opracowania historyczne związane z losami policjantów Policji Państwowej w okresie II Rzeczypospolitej.

            Przejechaliśmy setki kilometrów, zrobiliśmy tysiące zdjęć i filmów, opracowaliśmy dziesiątki źródeł historycznych. Realizacja zadań konkursowych wymagała czasami pracy w weekendy i w nocy. To była bardzo nietypowa lekcja historii i ogromne wyzwanie. Okazja do spotkań z ciekawymi ludźmi i zapomnianymi opowieściami, dzięki którym mogliśmy się przenieść w przeszłość. To było jednocześnie zadanie wymagające kreatywności, determinacji i wytrwałości. Mam nadzieję, że była to też wspaniała przygoda.

            Realizacja zadań konkursowych wymagała podjęcia bardzo wielu działań, w które zaangażowali się także inni uczniowie naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za pomoc naszym koleżankom i kolegom oraz instytucjom, stowarzyszeniom i osobom, które nas wspierały. Wśród nich były: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Komenda Miejska Policji w Krośnie, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Szkoła Policji w Katowicach, Muzeum Regionalne w Mielcu, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów, Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Militariów. Koncepcja pracy konkursowej powstała dzięki rozmowom i wywiadom w wieloma osobami. Wśród nich byli: pani Kamila Rusek, córka przodownika Policji Państwowej, Jana Krawczyka, zamordowanego w obozie NKWD w Twerze, dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu, dr Jerzy Skrzypczak, autor książki Nierozstrzelana Pamięć. Mielecki Słownik Katyński, Edward Michocki, pomysłodawca Mieleckiej Ściany Katyńskiej, Grzegorz Grześkowiak, członek zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939”. Nieocenioną pomoc merytoryczną uczniowie otrzymali od funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie – Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej, mł. insp. Mariusza Skiby oraz mł. asp. dr. Marcina Dziubaka.

Image4.jpg

banner ZS

PLAKAT 001

filmy o szkole

Do wakacji pozostało 276 dni
wrzesień 2019
ponwtośroczwpiąsobnie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

 

policja podkar

logo-sluzba s

 

  policja w sluzbie

 ipn

Logo WSPIA s

 

    

 

 

 

 

  

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.