^W górę
 • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

top 2

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Odwiedziło nas

1642507
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
594
950
8809
8282
2518
44410
1642507

16.27%
18.86%
3.25%
0.57%
0.78%
60.27%

Your IP:35.173.48.53

Gościmy online

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

2 zespoły LO w Tyczynie w finale

Uczniowie LO w Tyczynie po raz kolejny laureatami ogólnopolskiego konkursu.

            Dwa zespoły reprezentowały LO w Tyczynie w tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej i Komendę Główną Policji „Policjanci w służbie historii”. Podobnie jak w roku ubiegłym odnieśliśmy sukces - zespół w składzie: Justyna Karnasiewicz, Karol Bachórz i Jakub Ożóg znalazł się w gronie laureatów, drugi zespół, do którego należeli Aleksandra Jacyk, Natalia Szewczyk i Arkadiusz Szlęzak, został wyróżniony. Zadania konkursowe polegały na opracowaniu biografii oraz nakręcenia filmu przedstawiającego sylwetkę policjanta, który w okresie międzywojennym służył w Policji Państwowej. Uczniowie gromadzili źródła historyczne, przeprowadzali wywiady ze świadkami historii, opracowywali materiały multimedialne. W krótkim czasie musieli opanować warsztat pracy historyka, zmierzyć się z bolesnymi często wspomnieniami rodzin, z nielicznych pamiątek po swoich bohaterach zbudować opowieść o ich życiu.

            Nagrodą dla zwycięzców był wyjazd edukacyjny, w czasie którego podróżowaliśmy po Rosji, Litwie i Łotwie. Program łączył aspekty turystyczne z wędrówką szlakiem wspomnień po polskich Kresach Wschodnich. Odwiedzaliśmy miejsca ważne dla polskiej historii, także tej tragicznej, z czasów II wojny światowej.

            Po Litwie podążaliśmy śladami Józefa Piłsudskiego. 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to dobry moment żeby odwiedzić miejsca z nim związane. Zwiedziliśmy kościół, w którym został ochrzczony, byliśmy w jego rodzinnej posiadłości, gdzie – niestety – z dworu Piłsudskich zostały tylko fundamenty, za to jest pamiątkowy dąb posadzony przez legionistów. Naszą wędrówkę zakończyliśmy w Wilnie, na cmentarzu na Rossie, gdzie pochowane zostało serce Piłsudskiego.

            Podróż po Rosji odbywaliśmy w towarzystwie delegacji z ambasady polskiej w Moskwie oraz delegacji Komendy Głównej Policji. Zwiedziliśmy Moskwę, a potem podążaliśmy szlakiem tragicznych losów ponad 6 tysięcy funkcjonariuszy Policji Państwowej z czasów II Rzeczypospolitej. Odwiedziliśmy Ostaszków, gdzie znajdował się obóz NKWD, w którym byli przetrzymywani – dziś w tym miejscu znajduje się prawosławny klasztor, Twer – gdzie w piwnicach siedziby NKWD zostali zamordowani oraz Polski Cmentarz Wojenny w Miednoje, gdzie spoczywają.

            Nasza wyprawa trwała ponad tydzień. Wędrowaliśmy w przestrzeni – pokonując ponad 3 tysiące kilometrów, z Warszawy, przez Wilno i Dyneburg do Moskwy. Wędrowaliśmy w czasie – od średniowiecznego zamku Witolda w Trokach, przez muzeum Mickiewicza w Wilnie, aż na Plac Czerwony w Moskwie. Kilometry i godziny odmierzaliśmy wrażeniami i emocjami.

Nike
Image24.jpg

filmy o szkole

Do wakacji pozostało
lipiec 2020
ponwtośroczwpiąsobnie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

 

policja podkar

logo-sluzba s

 

  policja w sluzbie

 ipn

Logo WSPIA s

 

    

 

 

 

 

  

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.