^W górę
 • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

rekrutacja 2017/2018

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Rozwiń Skrzydła

Reforma edukacji

Odwiedziło nas

1102439
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
424
616
4226
7647
14631
24981
1102439

23.08%
13.06%
3.76%
0.71%
0.29%
59.10%

Your IP:34.203.245.76

Gościmy online

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

Oferta edukacyjna

OFERTA EDUKACYJNA
ZESPOŁU SZKÓŁ W TYCZYNIE
NOWOŚCI!!! 

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=Lvd_8YQKAvY&feature=youtu.be{/youtube}
Oferta (pdf)
 

Zapraszamy do Liceum Ogólnokształcącego w Zespole szkól w Tyczynie. Nauka w naszej szkole jest okazją, aby oprócz matury zdobyć także dodatkowe wiadomości i umiejętności, nie tylko ciekawe, ale również przydatne w życiu codziennym. 
Oferujemy interesujące zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. 
Oferta nauki w naszej szkole przeznaczona jest dla uczniów, którzy w przyszłości chcieliby pracować w Policji, Straży Granicznej, agencjach ochrony, straży miejskiej, wojsku, służbie więziennej, na lotnisku.
Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju. Te zadania realizujemy prowadząc działalność dydaktyczną i wychowawczą w szkole i poza nią, na różnego rodzaju zajęciach pozaszkolnych. Przygotowujemy młodzież do świadomego odbioru dóbr kultury, zapoznajemy z funkcjonowaniem różnorodnych instytucji społecznych, organizujemy zajęcia z doradztwa zawodowego i planowania kariery. Ofertę edukacyjną staramy się uatrakcyjniać poprzez organizowanie różnego rodzaju wycieczek, o charakterze poznawczym, a jednocześnie zapewniającym wypoczynek i integrację uczestników.
Planując pracę chcemy, aby młodzi ludzie opuszczający mury naszej szkoły byli świadomi swoich możliwości i otwarci na nowe wyzwania, by umieli wykorzystywać stojące przed nim szanse.

Oferta zajęć dodatkowych:

 • Zajęcia w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie, udział w rozprawach sądowych, zapoznanie z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, przygotowywanie pod okiem fachowców symulacji rozpraw sądowych, w ramach projektu – Kampanii Edukacyjnej „Świadomy Swoich Praw”, organizowanej przez Fundację Generator Inspiracji oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Prawnej. W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce w ww. projekcie oraz indywidualną nagrodę w kategorii najlepszy obrońca.
 • Zajęcia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - wykłady, prelekcje, warsztaty na temat organizacji pracy w Policji, przestępczości komputerowej i zagrożeń płynących z sieci, prawa o ruchu drogowym, przestępczości nieletnich na Podkarpaciu, spotkanie z psychologiem policyjnym.
 • Prelekcje z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie dotyczące m.in. odpowiedzialności prawnej nieletnich.
 • Zajęcia w Oddziale Prewencji Policji w Zaczerniu – zapoznanie ze specyfiką pracy w oddziale oraz z wyposażeniem, z którego korzystają funkcjonariusze Policji (broń palna, samochody służbowe i specjalne, wyposażenie indywidualne funkcjonariuszy).
 • Spotkania z pracownikami Samodzielnego Oddziału Antyterrorystycznego.
 • Zajęcia w Policyjnej Izbie Dziecka.
 • Spotkania z pracownikami Laboratorium Kryminalistycznego. Poznanie specyfiki pracy, możliwość pobrania odcisków palców.
 • Wizyta w Zakładzie Karnym w Załężu.
 • Zajęcia praktyczne z ratownictwa medycznego, pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • Zajęcia tematyczne z wykładowcami uczelni wyższych i doświadczonymi pracownikami różnych służb mundurowych dotyczące m.in. konfliktów międzynarodowych, współczesnego terroryzmu, przestępczości zorganizowanej, funkcjonowania służb ochrony (ochrona osób fizycznych, obiektów, mienia).
 • Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji.
 • Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania.
 • Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • Współpraca z IPN w Rzeszowie.
 • Zajęcia w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Centrum Planowania Kariery w Rzeszowie, w ramach doradztwa zawodowego.
 • Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra,  maskowanie, udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • Działalność w ramach Klubu Pedagogium – edukacja moralna młodzieży. Możliwość rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń w ramach wolontariatu w Środowiskowym Domu Samopomocy w Tyczynie, praca z dziećmi w Szkole Podstawowej w Tyczynie.
 • Zajęcia z poszczególnych przedmiotów o charakterze wyrównawczym, w czasie których uczniowie mogą uzupełnić posiadaną wiedzę z różnych przedmiotów, zajęcia rozszerzające, które stwarzają młodzieży możliwość uzyskania dodatkowych wiadomości i umiejętności z wybranych przedmiotów oraz konsultacje dla maturzystów z obowiązkowych przedmiotów maturalnych.
 • Zajęcia językowe obejmujące specjalistyczne słownictwo branżowe.
 • Możliwość udziału w projekcie Enter Your Future. Zajęcia w języku angielskim z poszczególnych przedmiotów w określonym czasie (np. przez tydzień), prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata, działających w ramach stowarzyszenia AIESEC.

 

 

Image8.jpg

PLAKAT 001

filmy o szkole

Do wakacji pozostało 153 dni
styczeń 2019
ponwtośroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

 

 

 


wspia

 

    

 

 

 

 

  

 

 

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.