Your IP:18.188.152.162

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017 r.

godz. 9.00. - Msza Św. w Kościele Parafialnym w Tyczynie,

godz. 10.15. – uroczyste spotkanie w szkole.

• Zbiórka żywności

Wielki Post jest okazją podania dłoni osobie, która w sposób cichy, niewidoczny prosi o pomoc.

• Rekolekcje wielkopostne

„Jeśli chcesz być kiedyś w niebie w prawdzie żyj i szanuj siebie” - pod takim hasłem rozpoczęły się tegoroczne szkolne rekolekcje wielkopostne.

• Zajęcia z kryminalistyki

W ramach porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy Zespołem Szkół w Tyczynie a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, 14 marca 2014 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach z zakresu kryminalistyki.

• XI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

26 marca 2014r. w Dynowie odbył się drugi etap XI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Wśród laureatów znalazła się również uczennica naszego liceum- Luiza Ochalik, kl. IIIa.

• Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Szkolny etap
    XI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów
    Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego

20 marca 2014 roku odbył się szkolny etap Konkursu Języka Angielskiego.

• Wyjazd na narty

Zima nas w tym roku nie rozpieszczała, mimo to zaplanowałam wyjazd młodzieży  naszej szkoły  na stok narciarski Kiczera w Puławach w dniu 17 lutego 2014 r. w ramach akcji „ NARTY DZIECIOM” .

• Czy mówię i piszę poprawnie?

W konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego uczestniczyło 29 uczniów: z kl. Ia-1, IIa-7, IIb-4, IIc-5, IIIa-6, III-6.

• Konkurs Wiedzy o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

W dniu 24.02.2014r. wuefistki naszej szkoły zorganizowały konkurs wiedzy o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, który obejmował nie tylko czasy nam współczesne, ale także historię tych imprez.

• Ciekawy wykład

W czwartek 6 lutego 2014r. o godzinie 17.30 w Bibliotece Publicznej w Tyczynie odbył się wykład prof. dr hab. Kazimierza Ożoga zatytułowany: ,,Dlaczego wszyscy powinniśmy dbać o poprawność języka polskiego?"

• SZKOLNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW 2013/2014

Od października 2013 r. po raz pierwszy w historii szkoły zorganizowałam rozgrywki ligi piłkarskiej. Zgłosiły się wszystkie zespoły klasowe,  zagraliśmy zatem w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

• Studniówka 2014

Tradycyjnie...  polonezem rozpoczęli zabawę tegoroczni maturzyści.

• Pomagamy chorym dzieciom

Każda klasa pomogła św. Mikołajowi w przygotowaniu paczek. Mamy nadzieję, że sprawiły radość obdarowanym.

• Zapal światło ponad nami...

,,Zapal światło ponad nami, pokaż drogę do Betlejem, bo idziemy bezdrożami, przez zawieje i nadzieje” – te słowa, między innymi,  rozbrzmiewały w niedzielne popołudnie 29 grudnia 2013 roku w Tyczyńskim Pałacu Wodzickich.

• Szkolna Wigilia

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w dniu 20 grudnia 2013r. cała społeczność szkolna zgromadziła się w holu by wspólnie wprowadzić się w ciepły, świąteczny nastrój.

• Zawody w koszykówce

19.12.2013 po raz pierwszy od kilku lat nieobecności wzięłyśmy udział w zawodach w koszykówce.

• Podziękowanie za kwestę

Delegacja Szkolnego Koła Caritas w dniu 13.12. br. na zaproszenie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie wzięła udział w spotkaniu,

• Sukcesy Katarzyny

Uczennica naszej szkoły Katarzyna Lisowicz odnosi kolejne, wspaniałe sukcesy w sportach obronnych.

• Zajęcia z edukacji ogólnopolicyjnej

Oprócz cotygodniowych zajęć z edukacji policyjnej, które odbywają się w szkole uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Tyczynie w jesieni 2013 roku uczestniczyli w:

• Wizyta misjonarza z Peru w naszej szkole

W Tygodniu Misyjnym, aby podkreślić że Kościół jest wspólnotą nie tylko lokalną ale i misyjną 25 października br. do szkoły został zaproszony gość ks. Tomasz Wajdzik, misjonarz z Peru, który od kilku miesięcy przebywa na tamtych terenach.

• Liceum w Tyczynie z bł. Janem Pawłem II

W ramach XIII Dnia Papieskiego i wspomnienia w liturgii bł. Jana Pawła II, 22 października br. cała społeczność Liceum Ogólnokształcąca w Tyczynie, wzięła udział  w akademii  związanej z życiem, powołaniem i służbą Jana Pawła II.