^W górę
 • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

rekrutacja 2017/2018

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Odwiedziło nas

1235531
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
184
626
2551
3979
11317
17533
1235531

20.64%
15.30%
3.63%
0.67%
0.40%
59.36%

Your IP:3.83.192.109

Gościmy online

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

PODKARPACKA MŁODZIEŻOWA AKADEMIA PRAWA I BEZPIECZEŃSTWA.

W styczniu br. rozpoczęły się zajęcia w ramach PMAPiB. Obecną IV edycją Akademii kieruje gen. Józef Gdański- wykładowca WSPiA, były komendant wojewódzki policji na Podkarpaciu oraz w woj. warmińsko-mazurskim. Edycja ta ma szczególny wymiar, ponieważ jest to też pierwszy rok funkcjonowania w ramach trzyletniego projektu, na który WSPiA otrzymała dotację pochodzącą z Europejskiego Funduszu Społecznego (POWER 2014-2020), który jest wdrażany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Liceum ogólnokształcące w Tyczynie jako jedna z 10 szkół Podkarpacia została zakwalifikowana do realizacji tego projektu.

Wśród tematów realizowanych w ramach Akademii są:
-zasady bezpieczeństwa w sieci,
-zagrożenia związane z substancjami psychoaktywnymi,
- odpowiedzialności karna za agresję i przemoc oraz walki z mową nienawiści.
W trakcie zajęć uczniowie zapoznani zostaną z przepisami dotyczącymi ochrony praw człowieka, statusu prawnego, odpowiedzialności karnej oraz praw i obowiązków młodych ludzi. Ponadto zaplanowane są również zajęcia: symulacja oględzin miejsca znalezienia zwłok, warsztaty kryminalistyczne i zajęciach z udzielania pierwszej pomocy oraz samoobrony i technik interwencyjnych.
W ramach projektu przewidziane są również wykłady przeznaczone dla rodziców.
W dniu 20 marca uczniowie kl. 2a uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez mgr Alenę Myrda b. naczelnik Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego KWP w Rzeszowie, pracownik Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Kryminalistyki i Kryminologii. Pani naczelnik omówiła swoją drogę zawodową w policji, przedstawiła strukturę i zasady funkcjonowania służb mundurowych oraz zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną.


Krzysztof Hajduk

Image29.jpg

banner ZS

PLAKAT 001

filmy o szkole

Do wakacji pozostało 62 dni
sierpień 2019
ponwtośroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

 

policja podkar

 

  policja w sluzbie

 ipn

wspia

 

    

 

 

 

 

  

  

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.